امروز دوشنبه, 28 خرداد 1397 - Mon 06 18 2018

https://telegram.me/emamemobin

منو

تفسیر و علوم قرآنی

مقاله‌اي كوچك براي بانويي بزرگ

  • نوشته شده توسط modir
  • دسته: متن ادبی
  • بازدید: 1274

پیمان شازده

آيا هنوز هم امروز براي ما فاطمه فاطمه است؟

اگر نه که همه ی هستی را درک نکرده ایم و عمر به بطالت گذرانده ایم واز خود محروم ساخته ایم عطر کائنات را وبر بسته ایم در رحمت آسمان را! و این تعجبی ندارد که این گونه آشوبیم و کلافه وسر گردان.

چون راه را گم کرده ایم وراهنما را به یقین آنطور که شایسته است نشناخته ایم.

نمي‌دانم چرا اين سه كلمة مختصر از سال‌هاي دور اين قدر بر دلم نشسته و به من آرامش مي‌دهد. بدون اينكه بدانم صاحب اين نام چه قدر و منزلتي جهاني دارد.

سال‌هاي دورتر شنيدم در آن سوي مرزها، مردمي با عقايد متفاوت بر اين باور شده‌اند كه اسم بانويي، مرحم زخم‌هايشان شده و هر ساله ميليون‌ها زائر از سراسر گيتي پروانه‌وار به گرد شمع وجودش مي‌چرخند و هنوز به درستي حتي نامش را نمي‌توانند تلفظ كنند و او را فاطيما مي‌خوانند.

و جالب اینکه از همین یک نام شفا میگیرندوما با داشتن اصل گنجینه این در گران بها سودی حاصل نمیکنیم.

وقتی این مشتاقان میلیونی را از صفحه تلویزیون میدیدم که پای پیاده با چشمان حلقه زده از اشک شوق برا ی گرفتن حاجت از هم سبقت میگرفتند وسر از پا نمیشناختند بی اختیار اشک بر پهنای صورتم جاری میگشت.وا نفساافسوس که ای دل غافل وای افکار باطل نشناختی آن یگانه در دریای نجابت را و آن نور معرفت چراغ روای هدایت را نه خودش را نه بزرگواران دوروبرش را که هر کدام ستونی بودند پایدار وقدسی زیر بام عرش.

نمیدانم پدر بر دختر میبالید یادختر بر پیامبر رحمت مینا زید  .علی به خاطر همسر ستایش این مخلوق بی پایان را بر پروردگار میبردو بر این گوهر سجده شکر بجای می آوردو یا همسر نجیب به خاطر شهامت ودلاوری صاحب ذوالفقار خالق را می ستود.آیا فرزند چون زاده ی این مادر بود آنچنان بر مظلومیت وشهادت عشق ورزید و شد تاریخ پر بهای سرخ بی دلیل آن سردار دشت شقایق وآن حماسه سر نیزه وقرآن.

یا مادر به خاطر فرزند پروری  شد سر سران زنان عالم.ومن باز غبطه میخورم از اینهمه غفلت که نشناختم آن حلقه های در بر گرفته ی این دختر را این همسر را واین مادر را.حتی به اندازه نقطه ف فاطمه این نقطه پرگار عفت وصداقت عالم را.

و چه تنها بود این دایره ایمان وقتی پدر آرمید در سایه  گنبد سبز واو همسر را دریافت واز برکت وجودی وجود خودش فاطمه ماند تا در آن زندگی پر برکت به یادگار بگذارد بنیاد یک خانواده الگو را.

 

واز آرمانهایش بفهمیم که میتوان با قناعت شاهانه زندگی کرد.میتوان بنایی از عشق ساخت که تا قیام قیامت سر پناهمان باشد.به دختران ما آموخت که مهر السنه یعنی چه وآن مهر چه مهری بردلمان انداخت.که بی اذن او قباله ای ننویسیم واز نام مبارکش برکت دهیم زندگیمان را.

واز بطن خود بر جای گذاشت به یادگار آن معصومین را و به ارث سپرد بر آنان امامت وشهادت و شهامت ورستگاری را.تا امروز نور آن زلال تابنده تابیده شودبر سیاهیهای زندگیمان وار فرازهای رحمت آن به یادگار ماندگان رب العالمین پر سازیم.

فرودهای عاطفی خویش رافرا گیریم ساده زیستن وسالم زندگی کردن را.یاد بگیریم احترام به پدر ومادر راتربیت صحیح فرزند را  وراه شیرین همسر داری راودیانت را.

امروز این رسالت مانده بر دوشهایمان تا چراغ برگیریم وروزنه های حقیقت آن معرفت را بگشاییم با چشم دل .که چگونه در این بهار عمر ام ابیهاشد وچگونه همسر داری کرد که شوهر آن ابر مرد شهامت وشهادت در فقدانش سر بر چاه فرو برد واز فراغ فروغ هدایت فریاد خاموش سرد سرداد .وبگرید زار تا شانه های پهلوانی اش چون کودکی گم کرده گرانبها دارایی اش را بلرزاند وطاقت این غم نیاورد.و ان سردار کربلا چگونه                                                                                                                                                                                                    در محیط امن ودامن پر مهر وملکه پر فیض سیراب گشت که ملائک هم جلودارش نتوانستند شدن که  جان شیرینش از کالبد پاکش بدر نشود.که هر نفس فرزند مبارزه شد با نفس وایستادومقاومت نمود علیه ظلم ظالمان گردنکش زمان تا بسوزاند مکرر قصه اش ما را به هر عاشورایی و اربعینی که مریدانش بعد قرن ها حماسه آفرین باشند وگوی سبقت ربایند تا بر بال ملائک سوار شوند.با اخلاص دست از جان بشویند وترک آرزوها عازم کربلای خونین گرم امروز هل من مبارز طلبندآیا این روح عطر آگین بانو نیست که با گذشت زمان خوش بو تر بر مشام عاشقانش میرسدواز فراسوی آسمانها میخواند فرزندان دلاور فرزندش را.

آیا خشنود نمیگردد که خون حسینش امروز در رگ غیرت غیور دلاوران نگهبان مرقد مطهر رضایش میجوشد وغلیان میکند.اینجاست که رسالت ما ختم به خیر میشوداز الگوی رفتاری آن هنجار مقدس به سامان.تا سامان گیرد زندگیهای ماوبا دوام ماند بنیاد خانواده های ما تا مادران بهشتی امن فراهم سازند برای پرورش کودکان ودر این پرورش نیکو فرزند نا هنجاری وارد جامعه نگردد.فرزندی با اختلالات شخصیتی روحی جسمی خطر ناک.تا دختری پرورش یابد از این صحیح الگوی نجابت تا فقط کانون خانواده را برای همسرش گرم وپر مهرسازد تا میزان درصد خیانت های عاطفی رفتاری بین همسران از درجه خط قرمز به میزان خط سبزشور زندگی کاهش یابد .تا میزان آلودگی های رفتاری در جامعه کاهش پذیرد.بفهمند در این هیاهوی رذالت وقساوت نفس گیر میتوان زندگی بهتری داشت.

میتوان بخشید میتوان طلب بخشش کرد میتوان شفا یافت وسالم زندگی کرد میتوان ازدواج کرد به زیبایی وسادگی مثل آن باشکوه ازدواج تاریخی وفراهم نمود ازدواجهای سالم وشیرین برای جوانان بدور از تجملات وتشریفات کمر شکن.وچه رویایی است این حقیقت زندگی بدون دادگستری زندان بیمارستان روحی روانی کانونهای اصلاح وتربیت نوجوانان.آلودگی های بیماری های خطر ناک هزینه های سرسام آور درمان چون خانواده یاد گرفته پی ریزی کند از آن رفتار گلستان زهرا وبوجود می آید شفقت رحمت فرهنگ حجاب حیا حرمت خودسازی خودشناسی معرفت جامعه ای بدور از خشم های پنهان وآشکار ضد اجتماعی فرو خورده.جامعه ای بدور از استرس های فراگیر وافسردگی های ناروای روحی روانی مردمی بدور از ناپاکی وپلیدی.واینها همه زندگی بر مبنای حقیقت فاطمه وبا وضو وجرات واخلاص بسرایم ریاضیات عشق را

پیدا کنید

مساحت دایره نور فاطمه

به شعاع شرق تا غروب

پیدا کنید محیط حجب وحیا

به نقطه پرگار ناودان طلا

وعدد صحیح آن سه متقی

خدیجه مصطفی علی

وممیز چهارده معصوم

پیدا کنید

مربع عشق با چهار رکن یقین

پس می رسی با او یعنی فاطمه.

پروردگارادر سایه آن بزرگواران وآن بزرگوار آغاز وانجام ما را ختم به خیر بگردان.ما را از دریای بیکران آن خاندان سیراب فرما.

ای نام تو بهترین سر آغاز

هم نام تو بهترین سر انجام

                      الهم صل علی محمدو آل محمد      

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید