امروز چهارشنبه, 30 خرداد 1397 - Wed 06 20 2018

https://telegram.me/emamemobin

منو

تفسیر و علوم قرآنی

فعالیت های خیریه امام مبین

باسمه تعالی

بخشی از فعالیت های مؤسسه خیریه فرهنگی امام مبین از سال 1391 تا سال  1393 به شرح زیر می باشد:

1-    اعطای 96 کمک بلاعوض به خانواده های بی بضاعت جهت تأمین جهیزیه از سال 91 تاکنون.

2-   اعطای ده ها کمک هزینه ی درمان به خانواده دارای بیمار صعب العلاج.

3-  اعطای ده ها کمک هزینه ازدواج به پسران جوان جهت تأمین هزینه های ازدواج.

4-    از آن جا که این مؤسسه خیریه از نوع مؤسسات خیریه فرهنگی است، سالیانه مبلغ قابل توجهی به دهها مسجد و مجموعه فرهنگی شهرستان اصفهان جهت برگزاری دوره های سبک زندگی اسلامی، برگزاری دوره های آموزشی و تربیتی ویژه نوجوانان و جوانان و ... بابت هزینه های دعوت از اساتید برای دوره ها، اطلاع رسانی برنامه ها و تأمین امکانات مورد نیاز جهت برگزاری هر یک از این دوره ها از سوی مؤسسه خیریه فرهنگی امام مبین اعطا گردیده است که هر یک از مساجد مذکور با اجرای مداوم این برنامه و ارائه گزارش و همچنین بازدید بازرس خیریه از این برنامه ها، مبالغی را به عنوان مساعده بلاعوض دریافت نموده اند.

بحمد الله فعالیت های مؤسسه خیریه امام مبین در سال 1393 بسیار گسترده تر شده که بخشی از این فعالیت ها به شرح زیر می باشد:

5-    مؤسسه خیریه فرهنگی امام مبین در نوروز 1393 اقدام به اعطای سبد غذایی شامل اقلام خوراکی ضروری (برنج، روغن، حبوبات و ...) به افراد مستمند در شهرستان اصفهان نمود که در مجموع تعداد 1575 سبد غذایی در بین مستمندان توزیع گردید.

6-     در تیرماه 93 همزمان با ایام ماه مبارک رمضان تعداد 500 سبد غذایی شامل 500 بسته مرغ از طریق امام جماعت مساجد در مناطق فقیر نشین شهر اصفهان، بین فقرا توزیع شد.

7-    اوایل مرداد ماه 93 تعداد 177 بسته غذایی دیگر شامل کیسه های 10 کیلوگرمی برنج به فقرا اعطا شد.

8-    در ادامه فعالیت های مؤسسه خیریه امام مبین تعداد 30 سبد، با عنوان سبد پائیزه شامل اقلام: برنج و گوشت در بین نیازمندان شهرستان اصفهان توزیع گردید.

9-    این روند با تدارک حدود 1000 بسته لوازم التحریر جهت اعطا به 1000 دانش آموزان نیازمند ادامه پیدا کرد و این بسته ها در بین دانش آموزان نیازمند توزیع گردید تا برخی خانواده های فقیر، جهت تأمین اقلام ضروری لوازم التحریر برای فرزندان خود با مشکل مواجه نگردند.

10- در اسفند 93 و در آستانه نوروز 94 تعداد 3500 سبد غذایی و اقلام ضروری شامل  برنج، مرغ، روغن، ماکارانی، سویا، حبوبات (نخود، لوبیا، عدس، ماش، لپه)، قند، رب گوجه فرنگی و مواد شوینده شامل پودر لباسشویی و مایع ظرف شویی در بین 3500 خانواده مستضعف توزیع گردید.

11- در ماه مبارک رمضان امسال (1394) تعداد 500 سبد غذایی شامل اقلام خوراکی برنج، مرغ، روغن، قند، حبوبات، ماکارونی، سویا، رب گوجه فرنگی و ... بین 500 خانواده محروم شهر اصفهان و برخی شهر و روستاهای اطراف توزیع شد.

12- تعدادی کمک بلاعوض جهت خرید برخی لوازم طبی (شامل: عینک طبی، کفش مخصوص طبی برای معلولین و ...)به برخی بیماران محروم اعطا گردید.

لازم به ذکر است که لیست افراد معتمد خیریه که بسته های غذایی و اقلام ضروری را جهت توزیع در بین نیازمندان دریافت نموده به همراه تعداد بسته های دریافتی و گزارش توزیع آنها موجود است.

از خداوند منان توفیق خدمتگزاری به محرومین و برداشتن گام های استوار در جهت بهبود و گسترش این فعالیت های خدا پسندانه را مسئلت داریم و امیدواریم که مردم عزیزمان در این راه ما را یاری نمایند تا باری از دوش مردم محروم برداشته شود.

عزیزانی که علاقه مند به همکاری با این مؤسسه خیریه هستند می توانند جهت عضویت در بین خیرین به صورت حضوری به نشانی: اصفهان، انتهای خیابان هشت بهشت شرقی، خیابان نیرو جنوبی، جنب مسجد حضرت اباالفضل علیه السلام، مؤسسه تخصصی دینی امام مبین مراجعه نموده یا با شماره 03132652742 تماس حاصل نمایند.

 

شماره حساب مرکز خیریه امام مبین  (بانک تجارت) جهت جمع آوری کمک های شما عزیزان جهت کمک به محرومین شرق اصفهان: 697087028

 

شماره کارت بانک ملت: 6104337979423934

 

و من ا... التوفیق

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید