امروز چهارشنبه, 30 خرداد 1397 - Wed 06 20 2018

https://telegram.me/emamemobin

منو

تفسیر و علوم قرآنی

بخشی از فعالیت های خیریه فرهنگی امام مبین

خیریه فرهنگی امام مبین، وابسته به مؤسسه تخصصی دینی امام مبین در سال های گذشته و سال جاری اقدام به فعالیت های متعددی در زمینه کمک به محرومین و کمک به مجموعه های فرهنگی مذهبی نموده است که بخشی از این فعالیت ها به شرح ذیل است:

1-    اعطای 96 کمک بلاعوض به خانواده های بی بضاعت جهت تأمین جهیزیه از سال 91 تاکنون جمعاً به ارزش 500 میلیون ریال.

2-   اعطای ده ها کمک هزینه ی درمان به خانواده دارای بیمار صعب العلاج جمعاً به ارزش 200 میلیون ریال.

3-  اعطای ده ها کمک هزینه ازدواج به پسران جوان جهت تأمین هزینه های ازدواج جمعاً به ارزش 500 میلیون ریال.

4-    از آن جا که این مؤسسه خیریه از نوع مؤسسات خیریه فرهنگی است، سالیانه حدود 100 میلیون ریال به دهها مسجد و مجموعه فرهنگی شهرستان اصفهان جهت برگزاری دوره های سبک زندگی اسلامی، برگزاری دوره های آموزشی و تربیتی ویژه نوجوانان و جوانان و ... بابت هزینه های دعوت از اساتید برای دوره ها، اطلاع رسانی برنامه ها و تأمین امکانات مورد نیاز جهت برگزاری هر یک از این دوره ها از سوی مؤسسه خیریه فرهنگی امام مبین اعطا گردیده است که هر یک از مساجد مذکور با اجرای مداوم این برنامه و ارائه گزارش و همچنین بازدید بازرس خیریه از این برنامه ها، مبالغی را به عنوان مساعده بلاعوض دریافت نموده اند.

بحمد الله فعالیت های مؤسسه خیریه امام مبین در سال 1393 بسیار گسترده تر شده که بخشی از این فعالیت ها به شرح زیر می باشد:

5-    مؤسسه خیریه فرهنگی امام مبین در نوروز 1393 اقدام به اعطای سبد غذایی شامل اقلام خوراکی ضروری (برنج، روغن، حبوبات و ...) به افراد مستمند در شهرستان اصفهان نمود که در مجموع تعداد 1575 سبد غذایی در بین مستمندان توزیع گردید. هزینه مجموع این اقلام که با کمک خیریه های ابوالفضل و امام محمد باقر (علیه السلام) تأمین گردید در مجموع یک میلیارد و 90 میلیون ریال شد.

6-     در تیرماه 93 همزمان با ایام ماه مبارک رمضان تعداد 500 سبد غذایی شامل 500 بسته مرغ از طریق امام جماعت مساجد در مناطق فقیر نشین شهر اصفهان، بین فقرا توزیع شد. هزینه این سبدهای غذایی در مجموع حدود 50 میلیون ریال شد.

7-    اوایل مرداد ماه 93 تعداد 177 بسته غذایی دیگر شامل کیسه های 10 کیلوگرمی برنج به فقرا اعطا شد. هزینه تأمین این سبدهای غذایی هم حدود 50 میلیون ریال شد.

 

8-    در ادامه فعالیت های مؤسسه خیریه امام مبین تعداد 30 سبد، با عنوان سبد پائیزه شامل اقلام: برنج و گوشت در بین نیازمندان شهرستان اصفهان توزیع گردید. هزینه تأمین این سبدهای غذایی هم حدود 30 میلیون ریال شد.

9-    این روند با تدارک حدود 1000 بسته لوازم التحریر جهت اعطا به 1000 دانش آموزان نیازمند ادامه پیدا کرد و این بسته ها در بین دانش آموزان نیازمند توزیع گردید تا برخی خانواده های فقیر، جهت تأمین اقلام ضروری لوازم التحریر برای فرزندان خود با مشکل مواجه نگردند. ارزش این اقلام در مجموع 50 میلیون ریال شد.

لازم به ذکر است که لیست افراد معتمد مؤسسه که این بسته ها را جهت توزیع در بین نیازمندان دریافت نموده به همراه تعداد بسته های دریافتی و گزارش توزیع آنها موجود است.

از خداوند منان توفیق خدمتگزاری به محرومین و برداشتن گام های استوار در جهت بهبود و گسترش این فعالیت های خدا پسندانه را مسئلت داریم و امیدواریم که مردم عزیزمان در این راه ما را یاری نمایند تا باری از دوش مردم محروم برداشته شود.

 

شماره حساب مرکز خیریه امام مبین  (بانک تجارت) جهت جمع آوری کمک های شما عزیزان جهت کمک به محرومین شرق اصفهان: 697087028

 

شماره کارت بانک ملت: 6104337979423934

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید