امروز چهارشنبه, 30 خرداد 1397 - Wed 06 20 2018

https://telegram.me/emamemobin

منو

تفسیر و علوم قرآنی

برگزاری همایش اندیشوران دختر نخبه محجبه

سومین نشست از چهارمین کنگره ملی فاطمه شناسی به نام « همایش اندیشوران دختر نخبه محجبه » مصادف با میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها با هدف تجلیل و تشویق اندیشوران دختر نخبه محجبه با حضور ٢٥٠دختر نخبه محجبه و با هدف تجلیل از آنها در زمینه های مختلف قرآنی ، علمی و فرهنگی در روز چهارشنبه مورخ ٥/٦/٩٣ ساعت ١٧:30 در سالن همایش نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری نوجوان سید محمد حسین بنای وطن تلاوت شد و پس از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و خیر مقدم از مدعوین گروه سرود کر مولا با اجرای خود مجلس را نورانی نمودند. 

و سپس  حجه الإسلام و المسلمین حاج آقا صادق زاده دبیر کنگره ملی و تخصصی فاطمه شناسی مطالبی را در خصوص دختران نخبه محجبه و احترام به والدین بیان فرمودند که به اهم آنها اشاراتی می شود:

ابتدا ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر ، همایش مخصوص دختران محجبه است که پوشش حجاب برتر ( چادر ) را برگزیده اند  و این دختران از سوی ارگان های مختلف از جمله آموزش و پرورش معرفی شده اند و بیشتر آنها حافظان قرآن می باشند.

هدف از برگزاری این همایش ،معرفی برترین های مسلبقات علمی و قرآنی دختران استان اصفهان است که حجاب برتر که پوشش حضرت زهرا ( س ) است را برگزیده اند، چادر سبب امنیت و حفظ افراد در جامعه و قرب الهی می شود و این چادر زینت دختران و نماد ایران اسلامی است ، ایشان در ادامه به بیان فعالیت های آتی اندیشوران نخبه محجبه پرداختند و هدف خود را از این همایش  امتیاز قائل شدن برای این نوجوانان محجبه که مادران فردای جامعه ما می باشند بیان نمودند و از آنها خواستند که جزوه دخترانه را به دقت مطالعه نموده و فرم عضویت خود را تحویل دهند و حتی هر کدام که مایل باشند می توانند به عنوان سرگروه در این طرح با دوستانشان شرکت نمایند و افراد عضو در این پایگاه از خدماتی مانند دوره های سبک زندگی ، عضویت در بانک اطلاعاتی و تسهیلات بهره مند می شوند.

پس از سخنرانی حجه الإسلام و المسلمین حاج آقا صادق زاده ، گروه جامعه المصطفی العالمیه با قرائت آیات قرآن و اجرای سرود در مدح حضرت علی ( ع ) زینت بخش محفل شدند که هدف از دعوت آنها ، گوش زد کردن وظیفه خطیر شیعه زادگان در حفظ ارزشهای دینی اسلامی بود.در این قسمت از همایش در محفلی دخترانه  ذکر مولودی و شادی برای دختران انجام شد و پس از آن قرعه کشی مسابقه توسط مجری صورت گرفت. و بعد از آن گروه سرود و تواشیح عاشقان اهل بیت مجلس را با مدح اهل بیت زینت دادند.

در پایان کودکان طلاب خارجی مقیم ایران از دستان با برکت خانم دکتر اثنی عشری مدیر کل امور خانواده استانداری استان اصفهان و خانم رمضانیان مدیر امور بانوان جوایز ارزنده ای دریافت نمودند.نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید