امروز دوشنبه, 28 خرداد 1397 - Mon 06 18 2018

https://telegram.me/emamemobin

منو

تفسیر و علوم قرآنی

طر ح بچه های مسجد در اصفهان اجرا می شود

http://hrsadeghzadeh.com/wp-content/uploads/2016/04/IMG_2791.jpgحجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا صادق زاده با اشاره به اهمیت مسجد اظهار داشت:  مسجد بهترین مکان برای ارتباط مفید در یک محله ومنطقه می باشدو با توجه به زندگی ماشینی امروز وآپارتمان نشینی که در جامعه ما معمول است ارتباط بین همسایه ها، بسیار کم شده وخانواده ها مثل جزایری جدا از هم بدون اینکه با کسی در ارتباط باشند زندگی می کنندکه مسجد بهترین مکان برای ایجاد چنین رابطه واطلاع خانواده ها از هم می باشد تا از مشکلات هم آگاه شوندودر وقت نیاز به داد هم برسند.

مدیر موسسه تخصصی دینی امام مبین در ادامه تصریح کرد:  مسجد در اسلام قلب تپنده حیات اسلام و کانون و محور فعالیتهای جامعه اسلامی است  که آرامش در جامعه وحتی درخانواده باذکر خدا وبه دور از مباحث دنیایی را در مساجد می توان دنبال کرد.

حجت الاسلام صادق زاده با اشاره به اوقات فراغت جوانان ونوجوانان ودغدغه خانواده ها بیان داشت: مسجد بهترین مکان برای پر کردن اوقات فراغت اعضای خانواده می باشد که دراین باره مولای متقیان می فرماید: کسی که زیاد به مسجد بیاید یکی از هشت چیز نصیبش می شود که یکی از آنها برادری ودوستی در راه خدا ،علمی جدید وحرفی که او را هدایت می کند ومطلبی که او را از هلاکت و نابودی حفظ می کند .

وی در ادامه گفت: یکی از مشکلات عصر ما، چگونه پر کردن اوقات فراغت مردم خصوصا نسل جوان است وطبق روایت حضرت علی (ع) ، مسجد گزینه بسیار خوبی برای رفع این دغدغه است بنابر این دست اندرکاران مساجد باید طوری برنامه ریزی کنند که در کنار اقامه نماز جماعت ، برنامه های متنوع دیگری در جهت رشد نماز گزاران داشته باشندآن وقت است که خانواده ها، شور وشوق بیشتری نسبت به حضور در مسجد پیدا می کنند.

حجت الاسلام صادق زاده با اشاره به تقویت اراده ها درمساجد افزود: تقویت اراده ها در مساجد است امروزه عادات متفاوت که شاید بعضی از آنها در حد اعتیاد برای ما شده ، مثل استفاده از اینترنت ، شبکه های اجتماعی ویا سیگار کشیدن وسخن زیاد گفتن وتماشای تلویزیون به نظر می رسد بهترین جا برای تقویت اراده وانس با خالق و دوری از این وسائل ، مسجد است.

مدیر موسسه تخصصی دینی امام مبین اصفهان اظهار داشت: طرح بچه های مسجد که به همت مجموعه فرهنگی امام مبین اجرا می شود جهت تشویق وترغیب خانواده ها وخصوصا جوانان ونوجوانان برای حضور درمسجدودر راستای استفاده از اوقات فراغت این عزیزان می باشد که کانون های فرهنگی مساجد وپایگاه های مقاومت می توانند جهت اجرای این طرح وجذب جوانان به مسجد که خود یک سنگر است برای مبارزه با نفس دراین طرح همکاری می نمایند.

http://s7.picofile.com/file/8251617484/%D9%85%D8%B3%DA%86%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C_copy.jpg

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید