امروز دوشنبه, 28 خرداد 1397 - Mon 06 18 2018

https://telegram.me/emamemobin

منو

تفسیر و علوم قرآنی

سلسله نشست های مناجات شعبانیه

http://esfahanshargh.ir/uploads/2014/12/IMG_1800-180x120.jpgدرادامه سلسله نشست های سبک زندگی دینی شب گذشته (دوشنبه)این نشست درمسجد حضرت ابوالفضل(ع) وبا حضور استاد حوزه ودانشگاه کارشناس مسائل سبک زندگی دینی حجت الاسلام حمید رضا صادق زاده برگزار شد دراین نشست به  اهمیت مناجات شعبانیه در ارتباط با جایگاه ادعیه ومراتب آن در زندگی مردم اشاره ومورد  بحث و گفتگو قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده ضمن تبریک میلاد حضرت علی اکبر(ع) وروز جوان اظهار داشت:علی اکبر(ع)خلق وخوی پیامبر داشت چرا که تربیت شده محمدی وعلوی بوده است واگر راه ما وحرکت ما با محور اهلبیت (ع) وارتباط با معبود باشد این راه ،راه سعادتمندی وعاقبت بخیری خواهد بود.

وی به مشکل جامعه وعدم ارتباط باخدا اشاره کرد وبیان داشت: فصل مشترک ادعیه وزیارات ارتباط  واتصال وپیوند با خداوند متعال است ومشکل جامعه امروزی عدم این پیوند است مناسبت های مختلف بهانه بسیار خوبی همانند روز عرفه، حج،ولادات وشهادت ائمه برای ارتباط با معبود می باشد.

استاد حوزه ودانشگاه با اشاره به درخواست بندگان درعالم قیامت جهت برگشت به دنیا گفت: در عالم بعداز مرگ کسانی هستند که درخواست برگشت به دنیا را دارندتا ارتباط واتصال بخدا را بیش از پیش انجام دهند که جز حسرت برای آنها سودی نخواهد داشت وبه آنها گفته می شود فرصت های زیادی را به شما دادیم ولی استفاده نکردید مانند خواب که خودنوعی مرگ است که وقتی بیدار شدی توجهی نکردی واز فرصتی که به تو دادیم استفاده نکردید.

حجت الاسلام صادق زاده تصریح کرد: مناجات شعبانیه که اهلبیت (ع) به آن توجه ویژه ای داشتند راوقتی نگاه می کنید می بینیم شروع آن با یک دعای مستجاب یعنی صلوات بر محمد وآل محمد است تادل وصل بخدا شودودرادامه میخواهیم از خدا واز او دعوت می کنیم تادر دل ما جای بگیرد واز او درخواست می کنیم تا به ما توجه کند چرا که توجه خداوند متعال به بنده باعث روشن شدن دل او خواهد شد.

وی در ادامه بیان داشت: باید نسبت به به نماز وارتباط مستمر ومستحکم با خدا یک توجه ویژه داشته  ودر اعمالمان حضور قلب داشته باشیم علیرغم اینکه درجامعه امروزی بیشتر به غیر خدا توجه داریم واز خدا غافل شده ایم که این یک آفت برای جامعه اسلامی است.

حجت الاسلام صادق زاده با اشاره به فرازی از مناجات شعبانیه افزود: در فرازی از این مناجات به خدا عرض می کنیم خدایا من در حالت زاری وندبه وبیچارگی وبه درگاه تو آمده ام که بگویم ودرخواست کنم به من توجه کنی وحاجاتم را برآورده کنی که اگر توجه خودرا از من برداری جایی وپناهگاهی را ندارم که به آن پناه ببرم .

استاد حوزه ودانشگاه درپایان بیان داشت: دل را باید باخدا امن  ومحور کار را اهلبیت (ع) از خدا قرار دهیم واز معبود نصرت ویاری بجوییم ودر دل شب از خدا بخواهیم که به ما عزت عنایت فرماید ودرماه شعبان که ماه آمادگی برای حضور در مهیمانی خداوند است را بتوانیم خود رامهیای این میهامانی خان الهی کنیم.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید