امروز دوشنبه, 28 خرداد 1397 - Mon 06 18 2018

https://telegram.me/emamemobin

منو

تفسیر و علوم قرآنی

سلسله نشست های سبک زندگی دینی

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/06/08/13930608000349_PhotoL.jpgدرادامه سلسله نشست های سبک زندگی دینی شب گذشته (دوشنبه)این نشست درمسجد حضرت ابوالفضل(ع) وبا حضور استاد حوزه ودانشگاه کارشناس مسائل سبک زندگی دینی حجت الاسلام حمید رضا صادق زاده برگزار شد دراین نشست به مناسبت فرارسیدن ماه شعبان واهمیت مناجات شعبانیه در ارتباط با جایگاه ادعیه ومراتب آن در زندگی مردم مورد بحث قرار گرفت.

حجت السلام حمید رضا صادق زاده ضمن تبریک  میلاد باسعادت امام حسین علیه السلام در ارتباط با اهمیت مناجات شعبانیه اظهار داشت: وجود حضرت امام خمینی (ره) در وصیت نامه خودشان می نویسد ما مفتخریم که مناجات شعبانیه از ماست که این مناجات از امیر المومنین (ع) در ماه شعبان  می خواندند وهمه ائمه معصومین بر این مناجات تاکید بسیار زیاد داشتند.

وی در ادامه بیان داشت: در شریعت ما کتاب های ادعیه زیاد داریم که دراین موارد یک دسته بندی را درارتباط با ادعیه داریم بعضی از این ادعیه ها مهدوی می باشد که درارتباط با دعا برای فرج وسلامتی وارتباط داشتن به امام عصر (عج) می باشدواین تاکید برآن است که از انتظار امام زمان (عج) غافل نشویم.

صادق زاده افزود: بعضی از ادعیه وزیارات شرح حال است که به بیان  شرح حال ائمه معصومین (ع) می پردازد ودر پایان توسل به اهلبیت می باشد وقسم بعد آن است که گفتگوی مستقیم باخدا مثل دعای مشمول وکمیل و سمات وغیره ...می باشد.

استاد حوزه ودانشگاه بیان داشت: بعضی از زیارات برای اهمیت جایگاه  اهلبیت می باشد تا جایگاه این بزرگواران را به ما بشناسند.

صادق زاده دربخشی از سخنرانی خود افزود:مناجات شعبانیه نجوای با خداست درد دل کردن وحاجات خود را خواستن است که دراین  نجوا ها به خدا می گوییم خدایا تواز نیت ما خبر داریدومی دانی که نیازم چیست  توجه به مناجات شعبانیه وتاکید اهلبیت به خواندن آن جهت آماده شدن برای ماه رمضان وخواندن دعای ابو حمزه ثمالی وغیره وغیره می باشدتا روح را تقویت کند.

وی ادامه داد: بهترین راه ارتباط با خداوند متعال مناجات ونجوای با معبود وکسرت درآن می باشدخداوند آنقدرلطف کرده است که ذکر شریف صلوات را برای ما به ارمغان آورده که  آن  ذکر باعث استجابت دعا ها وبرآوده شدن حاجات می باشد واز این ذکر بسیار ارزشمند غافل نشویم.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید