امروز دوشنبه, 28 خرداد 1397 - Mon 06 18 2018

https://telegram.me/emamemobin

منو

تفسیر و علوم قرآنی

برگزاری جلسات تفسیر نهج البلاغه

  • نوشته شده توسط modir
  • دسته: مسجد محمدیه
  • بازدید: 1093

 «برگزاری جلسات تفسیر نهج البلاغه روزهای دوشنبه بعد از نماز مغرب و عشا با حضور عموم مردم در مسجد محمدیه اصفهان»


نهج البلاغه گنجینه ارزشمندی ست که هر انسان خواهان سعادت حقیقی را به سوی خود فرا میخواند.
حجت الاسلام حمیدرضا صادق زاده ضمن اعلام شروع برگزاری جلسات تفسیر  نهج البلاغه  گفت : : پس از قرآن کریم بیشترین آثار و تالیفات در ارتباط با کتاب شریف و ارزشمند نهج البلاغه نگاشته شده است زیرا نهج‌البلاغه تجلی شخصیت و عظمت امام‌ علی (ع) است. زمینه سازیه مناسب جهت اندیشیدن در مفاهیم والای کتاب بسیار ارزشمند  نهج البلاغه و شناخت بیشتر وعمیق تر حضرت علی (ع) با استفاده از نهج البلاغه از اهداف این جلسات است.: بسترسازی برای جوانان جهت پذیرش امام علی (ع) به عنوان یک الگوی انسان کامل و معرفی کتاب نهج البلاغه به عنوان یک نمودار جامع وکامل برای پیشبرد اهداف فرد واجتماع در حکومت اسلامی از دیگر اهداف برگزاری سلسله جلسات تفسیر نهج البلاغه است.
ایمان مخلصانه، جهاد فداکارانه، ذوب شدن در امر و نهی الهی، اطاعت و عبودیت مطلق در مقابل خداوند، بی‌اعتنایی به دنیا و مادیات، رحم وانصاف و عدالت نسبت به عموم مردم، نگاه عطوفت‌آمیز به مظلومان، ضعیفان و مستضعفان، ایستادگی و قاطعیت در مقابل دشمنان دین، رفتن به دنبال وظیفه در همه‌ شرایط و با هرگونه سختی و دشواری از درس های حکمت‌آمیز نهج البلاغه است که بشر دیروز و امروز و فردا به این درس ها نیازمند است.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید